Zanes Gailītes citāts

Zanes Gailītes citāts

Ir ierasts, ka komposts ir daļa no lauku mājas pagalma, bet vai zināji, ka kompostu var droši veidot arī pilsētas dzīvoklī? 

Vides pārvaldības inženiere Zane Gailīte saka: “No ekonomiskā un vides aizsardzības aspekta jebkuram ir vērts no kopējās sadzīves atkritumu plūsmas atšķirot bioloģiski noārdāmos, arī ja dzīvo pilsētas centrā vai individuālā mājsaimniecībā.”

“Jāizvērtē, kādas iespējas atļauj konkrētie dzīves apstākļi, kādu kompostu var veidot, tā, lai tas ir likumīgi, neapdraud vidi un veselību”. Zane iesaka apspriesties arī ar kaimiņiem, to var darīt kopīgi un īpaši pilsētā gūt jūtamu rezultātu.

“Pēc manas pieredzes Francijā, kopīga kompostēšana var būt pat ļoti interesants, pedagoģisks un kaimiņus apvienojošs process, kas nepavisam nav sarežģīts vai nelāgi smakojošs, ja to veic atbildīgi. Ir lieliski, ja kompostam ir kāds jau iepriekš paredzēts izmantojums, piemēram, iekārtojot apstādījumus pie ēkas,” pieredzē dalās Zane.

Tātad, ir iespēja ne tikai pilsētā šķirot BIO atkritumus, bet arī veidot pašam savu kompostu – tur pat daudzīvokļu mājas pagalmā. 🏘 👍

Šķiro BIO arī pilsētā un sadod bietē atkritumu kalniem!

Līdzīgi raksti