Testi

Noskaidro, cik zinošs esi BIO jomā!

Mīti un patiesības par BIO

Laukos, veidojot kompostu, BIO šķirojam jau gadsimtiem. Rīgā BIO šķirošanu sākām pirms gada. Šajā laikā daudz apgūts, taču netrūkst arī mītu. Šķetinām 11 izplatītākos apgalvojumus par BIO. Aizpildi testu un noskaidro, cik labas ir tavas zināšanas par BIO!

Pārbaudi savas zināšanas
Noskaidro, cik zinošs esi BIO jomā!

Vai zini, ko drīkst izmest BIO konteinerā?

Rīdziniekiem jau gadu pieejami brūnie konteineri bioloģiski noārdāmiem (BIO) atkritumiem. Tas ļauj ietaupīt, jo BIO izvešana ir krietni lētāka, kā arī ļauj būt videi draudzīgākam, kā nekā – BIO atkritumi nonāk otrreizējā pārstrādē. Brūno konteineru vari noorganizēt arī Tu! Paziņot mājas apsaimniekotājam, ka gribi šķirot BIO un jau drīz brūnais konteiners būs Tavā pagalmā. Atliek pārbaudīt, vai zini, ko BIO konteinerā var likt!

Pārbaudi savas zināšanas
Noskaidro, cik zinošs esi BIO jomā!

Vai Tu zini, kas darās Tavā miskastē?

Mūsu ikdienas paradumi, dodoties uz veikalu, gatavojot maltītes un atbrīvojoties no liekā, tiešā veidā ietekmē to, cik esam videi draudzīgi. Aizpildi testu un noskaidro, cik saimnieciski un atbildīgi ir Tavi lēmumi! Pie viena, iespējams, atklāsi, kas īstenībā darās Tavā atkritumu tvertnē!

Pārbaudi savas zināšanas
Noskaidro, cik zinošs esi BIO jomā!

Vai Tu prastu izveidot labu kompostu?

Virtuves un dārza atkritumus var ne tikai šķirot BIO konteineros, lai tos pārstrādātu biogāzē un kompostā, bet arī pats veidot kompostu mājoklī vai piemājas dārzā. Tā ne tikai samazināsi rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu, bet arī iegūsi vērtīgu līdzekli augsnes bagātināšanai. To varēsi izmantot gan telpaugiem, gan mazdārziņiem, gan apstādījumiem. Noskaidro, cik labi pārzini, ko iesaka vai neiesaka pievienot piemājas dārza kompostam!

Pārbaudi savas zināšanas