Komposts dzīvoklī

Komposts dzīvoklī

Pierasts, ka kompostu veido lauku mājās pie dārza, lai tur izmestu nezāles, ēdiena pārpalikumus un citus bioloģiski noārdāmos atkritumus. Tomēr kompostu var veidot arī dzīvoklī 🏘 un ir pat vairāki veidi, kā to darīt. 🔎

  • Slieku komposts – saukts arī par vermikompostu. Arī dzīvoklī ir iespējams veidot šādu kompostu, kurā ar BIO atkritumiem tiks galā neliela slieku armija. Uzturot šo kompostu pareizi, nerodas smaka vai kādi citi traucēkļi, bet radīsies tik ļoti vērtīgais biohumuss.
  • Komposta kaste. Speciāla komposta kaste, kura paredzēta dzīvoklim. To var novietot arī uz balkona. Šīs kastes ir noslēgtas, tāpēc netraucēs smaka un tajās nevarēs iekļūt un savairoties dažādi kaitēkļi.
  • Elektriskie pārtikas atkritumu pārstrādātāji. Speciālas ierīces, kuras neaizņem daudz vietas. Elektriskie pārstrādātāji pārtikas atkritumus var pārvērst gatavā mēslojumā pat dažu stundu laikā.
  • Komposts dzudzdzīvokļu mājas pagalmā. Arī parastu komposta kasti pagalmā var ieviest pilsētas centrā, protams, saskaņojot to ar namu apsaimniekotāju un pašvaldību.

👉 Aizpildi testu, un uzzini vai prastu izveidot kompostu!

Līdzīgi raksti