Kāpēc BIO konteinerā nedrīkst izmest…

Kāpēc BIO konteinerā nedrīkst izmest…

Varētu šķist, ka BIO konteinerā ir vieta visam, kas dabā sadalās, bet kāpēc BIO konteinerā nedrīkst mest BIO autiņbiksītes, bioloģiski noārdāmos maisiņus 🛍 vai papīru, kurš dabā sadalās? 

Īsā atbilde – jo to sadalīšanās laiks ⏱ nav tāds pats, kāds tas ir virtuves bioloģiskajiem atkritumiem, arī tad, ja process tiek rūpnieciski paātrināts.

  • BIO autiņbiksītes ar laiku sadalās, tomēr salīdzinājumā ar pārtiku un dārza atkritumiem tas notiek daudz ilgāk un paildzina visa BIO materiāla pārstrādi.
  • Vienreizlietojamajiem papīra traukiem ir speciāls pārklājums, lai tie maltītes laikā nesamirktu. Tas kavē pārstrādi, tādēļ papīra traukus nedrīkst mest BIO konteinerā.
  • Lai arī BIO maisiņi ar laiku sadalās, tie paildzina tajos esošā satura sadalīšanās laiku, tādēļ maisiņus BIO konteinerā nedrīkst mest.

❌ Papildus nedrīst izmest arī augsni un akmeņus (no puķu podiem), jo augsni nav nepieciešams pārstrādāt, savukārt akmeņi nesadalās. 

❌ Nedrīkst izmest arī pārtikas eļļas, jo tās būtiski sarežģī efektīvu BIO konteineru iztukšošanu. Tā var tecēt ārā pa konteinera ventilācijas atverēm, piesārņojot apkārtni, sasmērējot konteineru un veicinot nepatīkamu smaku veidošanos.

❌ Šķidrumus nedrīkst izliet BIO atkritumos, jo tie būtiski palielina BIO masas svaru, tādēļ konteineri kļūst pārāk smagi un var saplīst izkraušanas laikā.

👉 Vai zini, ko drīkst izmest BIO konteinerā? Pārbaudi savas zināšanas izpildot testu.

Līdzīgi raksti