Bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas iespējas

Bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas iespējas

 

Ir pagājis pusgads kopš atkritumu apsaimniekotājiem Rīgā un Pierīgā, kas izmanto Getliņu poligona pakalpojumus, saviem klientiem ir jānodrošina iespējas šķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus. Citviet Latvijā bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošana jānodrošina līdz 2023. gada beigām, obligāti tas būs jādara no 2024. gada 1. janvāra. Kā ir veicies ar šo jaunievedumu Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

Uzņēmums “Clean R” no 2020. gada maija nodrošina iespēju pieteikties bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas konteineriem. “Clean R” valdes loceklis Guntars Levics atzīst, ka tas ir izaicinājumu pilns ceļš. Vēl daudz darāms, lai bioloģiski noārdāmo atkritumu konteineri būtu pieejami vismaz pusei Rīgas un Pierīgas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Uzrunājot aktīvi, izmantot piekrīt tikai katra desmitā māja.

Kādus atkritumus drīkst mest bioloģiski noārdāmo atkritumu konteinerā? Guntars Levics sniedz šādu skaidrojumu: lietas, ko ēstu es pats vai mans mājdzīvnieks vai jebkura cita dzīva būtne.

Rīgas domes deputāte, Mājokļu un vides komitejas atkritumu samazināšanas un apsaimniekošanas darba grupas vadītāja, “Zero Waste” kustības atbalstītāja Mairita Lūse atzīst, konteineru ieviešanā liela nozīme ir māju apsaimniekotājiem, kurš nosaka, kādiem konteineriem pie mājas jābūt.

Kā notiek bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrāde, cik tas izmaksā un kā tiek izmantoti bioloģiski noārdāmie atkritumi, skaidro “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Kā veicas ar bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanu, viedokli izsaka “Eco Baltia Vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Avots: LR1 raidījums “Kā labāk dzīvot” 07.06.2021.

Līdzīgi raksti
1 Komentārs

Paldies, tiešām noderīga informācija!